A múzeumi tárgyi örökség védelme

Műtárgyak restaurálása

A Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum restaurátorainak feladata a különböző gyűjteményekben található, ázsiai tárgyi örökség megvédése. A szakirányú egyetemi diplomával rendelkező, illetve felsőfokú képzettségű, tapasztalt közgyűjteményi restaurátorok munkája a műtárgyak állagmegóvása, konzerválása és restaurálása. A művészi, technikai, módszertani és tudományos képzésben részesült szakemberek tervezik meg és kivitelezik a tárgyak vizsgálatát, az indokolt beavatkozásokat és restaurálási dokumentációban foglalják össze. A különböző keleti technikával készült műtárgyak magas etikai követelményeket támasztó, felelősségteljes restaurátori munkájához speciális eszközök, anyagok és szakirodalmi ismeretek szükségesek. A restaurátori tevékenységhez tartozó megelőző műtárgyvédelem megtervezésével, kidolgozásával és a folyamatos gyűjteménygondozással az értékes alkotások megőrizhetők a jövő számára.

1. Kép: Buddha-szobor
Thaiföld, 19. század