Múzeumpedagógia

A Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum múzeumpedagógiai tevékenysége az ázsiai kultúrák reprezentációjában kreatív megközelítéssel teszi élményszerűvé foglalkozásait a gyermek, ifjúsági és felnőtt korosztály számára egyaránt. A múzeum adott kiállításához kapcsolódó gazdag programkínálat lehetőséget biztosít a témában való elmélyülésre, a személyes érdeklődés felkeltésére; az óvodai, általános iskolai, középiskolai és egyetemi oktatáshoz való kapcsolódásra; továbbá nyitottan áll az egyéni igények támasztotta kihívások elé is. A foglalkozásokon fontos a résztvevők téma-érzékenyítése, a másik ember kultúrájának megértésen alapuló elfogadása. Több foglalkozás művészetpedagógiai jellegű, mert a múzeum alapvető oktatási-nevelési céljának tartja a művészettel való nevelést, ezzel a küldetéstudattal erősítve kultúraközvetítő szerepét is. Nemcsak a gyakorlatban megvalósuló múzeumpedagógiai programokon lehet részt venni, hanem a kiállításokhoz tartozó igényes múzeumi kötetek között is lehet böngészni a könyvtárban vagy a múzeum üzletében: a kiállítás anyagát bemutató könyvek, illetve a múzeumpedagógiai könyvsorozat kitűnő alapja lehet az Európán kívüli ismeretszerzésnek. A múzeum a felnőttkori tanulás és a rekreáció helyszíneként is kiemelkedő fontosságú. Ennek értelmében az aktuális kiállításhoz kapcsolódó programokon megtapasztalható az élményszerűség és az interaktivitás a felnőtt korosztály számára is.

Várunk mindenkit szeretettel és alkotókedvvel!

KAPCSOLAT

Szeivolt Katalin, múzeumpedagógus