DAD'S LUNCH BOX (Papa no obento wa sekaiichi) | Filmvetítés eredeti nyelven, angol felirattal

Péntek délutáni filmvetítésre invitáljuk az érdeklődőket a Vay-kiállítás terébe.
A program a Japán Alapítvánnyal közös szervezésben valósul meg.

A film egy igaz történet filmadaptációja, amelyet 80 000 ember tweetelt újra, és 260 000 ember lájkolt a Twitteren. A középiskola három éve alatt Midori (Takeda Rena) minden egyes nap azt a bento ebédet ette, amit az apja (Watanabe Toshimi) készített számára. A gimnáziumi évek legutolsó bentójában Midori megtalálja "az első gimnáziumi bento" fényképét, valamint egy kézzel írott levelet az apjától.

Rendező:
FUKATSU Masakazu

Szereplők:
WATANABE Toshimi - Apa
TAKEDA Rena - Midori

Stáb:
ONO Toshitsugu - forgatókönyvíró
OKOZYO - operatőr

Produkciós iroda:
"DAD'S LUNCH BOX" Film Partners

Forgalmazó (Japánban):
PONY CANYON

Hivatalos weboldal:

Film fesztiválokon való szereplések, díjak:
2017 San Sebastian International Film Festival, Culinary Zinema
2017 Silk Road International Film Festival, Japan Film Week

A rendezőről:
Masakazu Fukatsu New Yorkban született.
1997-ben csatlakozott a C.T.P.P.-hez munkatársként, és Mitsuo Shindo tanítványaként tanult. 2002-ben szabadúszó lett.
2010-ben csatlakozott a FACTORY1994-hez.
Olyan zenei videókon dolgozott, mint az andymori, ONE OK ROCK, 9mm Parabellum Bullet, Ling tosite sigure.
Elnyerte a legjobb rock videó díját az MTV VMAJ (Video Music Awards Japan) versenyen és a rock szcéna legbefolyásosabb videóművészévé vált.
A DAD'S LUNCH BOX című filmmel debütált játékfilm rendezőként.

Aznapra érvényes múzeumi belépő birtokában a vetítés ingyenesen látogatható.
Regisztráció szükséges! Regisztrálni a hopprogram@hoppmuseum.hu e-mail címen lehet.