Tavaszi kertészkedés Dani Zoltán japánkert építő mesterrel

Dani Zoltán japánkert építő mester a Kouki-ryu Kyoto Niwatsune iskola hivatalos képviselője Európában. Már több, mint két évtizede foglalkozik japánkert építéssel, számos alkalommal járt a szigetországban és Kínában, száznál is több kertet tanulmányozott és a kiotói iskola féltucat képzésén részt vett. Nevéhez kötődik a szentendrei japánkert megálmodása és kiépítése, Szegeden, Gyulán, Budapesten és Kisvárdán is számos kert és közpark dicséri keze munkáját.
Ezen a szombati workshopon Dani Zoltán vezeti be az érdeklődőket az ázsiai eredetű, japánban is honos növények japán metszéstechnikájának metódusaiba. A résztvevők a gyakorlatban rögtön ki is próbálhatják a frissen megszerzett tudást.

Akinek van, kérjük hozza magával saját metszőollóját! Érdemes a kerti munkához való öltözékkel készülni!

A programot családoknak is ajánljuk, mert amíg a szülők kertészkednek, a gyerekeket Szeivolt Katalin múzeumpedagógusunk várja egy kreatív alkotósarokkal.
Részvételi díj: 1500 Ft
A jegyet előre, online szükséges megváltani, mert a pénztár nem üzemel a két kiállítás közötti zárvatartási időszakban.
Regisztráció kötelező!
Regisztrálni a hopprogram@hoppmuseum.hu e-mail címen lehet.