Családi délelőtt a Hopp Múzeumban a Történeti Kertek Európai Napja alkalmából

Negyedik alkalommal rendezik meg idén április 26-án a Történeti Kertek Európai Napját. Az Európai Tanács Miniszteri Bizottsága 2010-ben fogadta el a „Kulturális útvonalak”-ról szóló programot, amelynek célja a tagállamok történeti kertjeinek történelmi, művészeti és társadalmi értékének bemutatásán keresztül a közös európai kultúra népszerűsítése. A Történeti Kertek Európai Napja az egyesült kertek Európáján keresztül nyújt bepillantást a közös történelmi, kulturális és botanikai örökségbe.

A Hopp-villa kertjében amíg a felnőttek Gódorné Hazenauer Zita vezetésével merülnek el a kitavaszodott kert szépségeiben, addig a gyerekek Szeivolt Katalin múzeumpedagógus vezetésével a kert által inspirált alkotásokat készítenek.

Belépő: 1500 Ft/fő
(Kedvezmények nem érvényesíthetők, a programjegy a kiállítás megtekintésére nem jogosít.)