Születésnapi emlékezés a múzeum alapítójára

"Hopp Ferenc is hozzájárult a fejlődéshez, neves ember lett, Jókaihoz hasonló, alakját a pestiek jól ismerték." - hangzott el Hopp Ferenc síremlékének felavatásakor, Horváth Tibor, akkori igazgatónk emlékbeszédében. Az alapító születésnapjának évfordulóján, idén először, hagyományteremtő jelleggel egy kötetlen, családias hangvételű emlékezésre, ünneplésre hívjuk a Hopp Múzeum barátait, hogy együtt idézzük fel a kortársak és az utókor szemében egyaránt hatalmas tiszteletnek örvendő férfiút, akit nagysága mellett páratlan kedvesség, közvetlenség és őszinte kíváncsiság jellemzett egy egész életen át.

Látogassunk el együtt a sírhoz, ahol ki-ki felidézhet egy-egy kedves epizódot Hopp kalandos életéből, vagy az általa alapított gyűjtemény történetéből.

Mindenkit szeretettel várunk!
Találkozó: 9:00 órakor, a Fiumei úti Sírkert bejáratánál.