Autentikus japán teaszertartás

A teaház – egyszerűsége, illetve a közönséges anyagoktól való mentessége révén – valóságos menedékül szolgál a külvilág elől.
Ott, és egyedül csak ott, végre a szépség zavartalan csodálatának szentelheti magát az ember.

Okakura Kakuzō

A japán teaművészet, mint a hagyományos japán művészetek döntő többségét magában foglaló művészeti ág alkalmas arra, hogy mélyebben megértsük a japán kultúrát, vallást, történelmet, életfelfogást. A teaszoba már magában is alkalmas a hagyományos japán esztétikai alapelvek közvetítésére, de a teaszertartások során látja el eredendő funkcióját és mutatja meg a japán esztétika esszenciáját. A teaszoba minden elemét a japán Urasenke Teaművészeti Iskola tervezte a magyar egyesület és a múzeum együttműködésével. A teaszobában olyan tipikus japán építészeti elemekkel találkozhatnak a látogatók, mint a tolóajtók és ablakok, tatami padló, tokonoma falfülke… Az egész tárgyi környezet azt segíti, hogy a lényegre, a jelen pillanatra, a teára redukáljuk az érzékelést.

Májustól a teaszoba programja az Urasenke Tankokai Hungary Association-nel együttműködésben valósul meg.

A teaszertartásokat Rajzó-Kontor Kornélia teaművész, az egyesület elnöke, szakmai vezetője, tanára vezeti.

Az egy órás szertartások ezen a napon a következő idősávokban érhetők el:

• 10:30 – 11:30
  • 12:00 – 13:00
  • 13:30 – 14:30
  • 15:00 – 16:00

Résztvevők száma: 1-3 fő

Ár: csak a teljes szoba bérlése lehetséges egy 60 perces teaszertartás alkalomra: 60.000 Ft / óra (max. 3 fő)

A teaszertartás során felszolgált édesség glutén-, tej- és tojásmentes, de NEM cukormentes.

JEGYVÁSÁRLÁS

További információ: hopprogram@hoppmuseum.hu