Asoka | Filmklub

Az ICCR in Hungary - Indiai Kulturális Központtal közösen szerveztünk a Buddhák földje | GANDHÁRA. A Hopp Ferenc Múzeum indogörög szobrai kiállításhoz kapcsolódó filmklubot, amelyen az Asóka c. történelmi drámát vetítjük le (hindi nyelven, magyar felirattal).

A Shah Rukh Khan és Kareena Kapoor főszereplésével készült szuperprodukció a Maurja dinasztiához tartozó, az i. e. 3. században Gandhára területén is uralkodó Asóka császár életét mutatja be. Az ő uralkodása alatt érte el legnagyobb kiterjedését az ókori India mint egységes államalakulat. Az eleinte kegyetlen hódító háborúiról ismertté vált uralkodó élete egy csatát követően gyökerestül megváltozott, a béke útjára lépett, Buddha követője lett és a buddhizmus tanait tette meg uralkodása alapjává. A mai napig nemzeti hősként tisztelik alakját Indiában. Buddhista rendeleteit hirdető, országszerte felállított oszlopait perzsa hatást mutató oroszlános oszlopfő díszítette, mely később a független India állami címere lett.

A vetítés helyszíne:

ICCR in Hungary - Amrita Sher-Gil Indain Cultural Center (1025 Budapest, Búzavirág u. 14.)

FIGYELEM! A programon való részvétel ingyenes, de a regisztrációhoz kötött!

REGISZTRÁCIÓS LINK