„Légy ott a kertben! / Rendez-vous aux jardins” - Emlékkeresés | Japonizmus 1885-ben egy műgyűjtő kertjében

A Hopp Múzeum tárgyai, a kertsétákon újra és újra elmesélt történetek az egykori villáról és Hopp Ferenc életéről a mikrotörténelem szintjén láttatják a századelő és a századforduló kelet iránti vonzalmát. Az esemény címe emlékkeresés, mivel a japonizmus széles témáját a villához és kerthez kötődő emlékeken keresztül próbáljuk megragadni.
Hopp Ferenc Andrássy úti villája nemcsak a világkörüli útjain és a világkiállításokon vásárolt tárgyaknak adott otthont, hanem társasági eseményeknek is, illetve a személyzetnek, akik a tulajdonosnál is több időt töltöttek a – ma múzeumként működő – épületben. A kertben elhelyezett üveggömbök egy-egy múltbeli pillanathoz kötődnek – a séta során ezeket együtt elevenítjük fel, majd a résztvevők is megoszthatják a múzeumhoz kötődő saját gondolataikat, emlékeiket.

Az esemény a Rendez-vous aux jardins idei tematikájához csatlakozva az öt érzékszervre és a befogadásra fókuszál – az olykor csak adathalmaznak tűnő
történelemhez és művészettörténethez az emlékek és a mindenki által megélhető, mindennapi érzékelés felől közelítve.

A kertsétát Gódorné Hazenauer Zita vezeti.

Az emlékgömbök készítője Farkas Aliz.

A programon aznapra érvényes kiállítási belépő birtokában lehet részt venni. A kedvezmények érvényesíthetők. Regisztráció nincs.

Jegyvásárlásra közvetlenül a program előtt, a jegypénztárban is van lehetőség.