NAADAM

Bár a Hopp Múzeum kertje és épülete ezen sportok űzésére nem alkalmas, mi egy teljes napot lefedő programválasztékkal kapcsolódunk az ünneplő mongolokhoz.
Az idelátogatókat aznap a következő programokkal várjuk:
Rendhagyó vezetések a Jurták és kolostorok kiállításban:
10:30 – 11:30: A kiállítás kurátora, Windhoffer Tímea tárlatvezetése
14:00 – 15:30: Somfai Kara Dávid mongolista és turkológus tárlatvezetése a kiállításban, sámánizmus fókusszal
15:30 – 16:30: Avar Ákos mongolista tárlatvezetése gyerekeknek
Záró program a kerti színpadon:
16:30 - 17:30:
Bazarvaani Bat-Orshikh mongol torokénekes és morin huur játékos, a Domog együttes frontembere hagyományos mongol zenei előadása
Napközben folyamatosan elérhető programok a múzeum kertjében:
- Solymászat, madárbemutató (déltől) – Latyák Imre madarász közreműködésével
- A Magyarországi Mongolok Összefogása Egyesület várja a látogatókat sagaj játékkal, autentikus mongol viselettel és még a régi mongol kalligrafikus írást is megcsodálhatjuk.
- A kiállításhoz kapcsolódó kreatív foglalkozások Szeivolt Katalin múzeumpedagógus kollégánkkal
"Lóparkoló! Hej! Egy városi varázs-ló feljegyzései" címmel (egész nap)
* Kisebbeknek: Színezhetsz mongol lovat, feldíszítheted a ’cintamáni’ kívánságkővel, így varázs-lóvá változik: elrepít, ahová csak szeretnéd!
*Nagyobbaknak: A mongol zászló ’szojombó’ írásából kreálhatsz saját, újragondolt absztrakt kompozíciót!
A programon programjegy birtokában lehet részt venni.
Programjegy ára: 1500 Ft
0-13 éves korú gyerekek számára ingyenes a belépés.
Más kedvezmények ez alkalommal nem érvényesíthetők.
A programjegy a program napján a kiállítás megtekintésére is jogosít.
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!