MANDALA | Fókuszban a Gandhára és az Indus-völgy – Egykor és ma

MANDALA | A Mindenség köre
A Buddhák földje | Gandhára kiállításhoz kapcsolódóan, havonta egyszeri alkalommal jelentkező ismeretterjesztő előadássorozat két nyitóelőadása a Kulturális Örökség Napja rendezvényünk keretében zajlik.
15:00 – 16:00: Dr. Toperczer István: A Selyemúton Gandhárába (Afganisztán – Pakisztán)
Képes ismeretterjesztő előadás a gandhárai Taxila és környékének napjainkban felkereshető látnivalóiról és a nevezetességeiről. Az előadás segítségével Afganisztán Gandhárához kötödő régióin keresztül jutunk el Taxilába, ahol az egyik leggazdagabb gandhárai művészetettel kapcsolatos régészeti leleteket bemutató múzeum ismertetése után a környéken látogatható fontosabb buddhista helyekre is bepillantást nyerünk.
16:00 – 17:00: Dr. Jeney Rita: Az Indus-völgyi civilizáció világöröksége
Az Indus-völgyi civilizáció régészeti hagyatéka a legősibb városokat foglalja magában Indiában és Pakisztánban egyaránt. A Kulturális Örökség Napjai alkalmából Dr. Jeney Rita régész, indológus vetítéses előadásában azokat a lelőhelyeket mutatja be, amelyek kiemelkedő jelentőségük miatt világörökségként védettek. Ezek a romok egyedülállóan reprezentálják az Indus-völgyi civilizáció 4500 évvel ezelőtti várostervezési és építkezési ismereteit, amellyel településeiket már a Kr.e. 3. évezredben csatornahálózattal, víztározókkal és medencékkel látták el.
A két előadáson való részvétel a KÖN rendezvény okán ez alkalommal ingyenes.
A programváltoztatás jogát fenntartjuk!