Nyári tábor – A könyvtár rejtelmei és a Gondtalanság Kertje | BESZÁMOLÓ
web_stories Galéria megnyitása (5 kép)

Nyári tábor – A könyvtár rejtelmei és a Gondtalanság Kertje | BESZÁMOLÓ

Idén nyáron egy új kezdeményezésre is sor került; Windhoffer Tímea, a múzeumi könyvtár vezetője fejéből pattant ki a könyvtáros tábor ötlete. A tábor szervezője, ahogy az előző táboroké is, Szeivolt Katalin múzeumpedagógus, Tóth Menyhért díjas festőművész. Ennek a tábornak a programcsomagjához több Hopp-kolléga is hozzájárult. Windhoffer Tímea vezette be a résztvevőket a könyvtár rejtelmeibe, megmutatta a gyűjteményben található legnagyobb és legkisebb könyvet; kézbe vehettünk olyan könyvet is, amelynek lapjai duplafalúan készültek. A lapozó egy pálcikát csúsztatott a lapok közé, így tudta nézegetni a könyvet, megóvva az emberi kéz okozta szennyeződésektől. Jártunk a textilrestaurátor műhelyben is, ahol Füzes Andrea mutatott a munkájával kapcsolatban érdekességeket. Bartha Vera papírrestaurátor pedig megtanította a gyerekeket füzetet fűzni, a füzetek gyönyörű márványozott papírborítást kaptak Vera ajándékaként. Gódorné Hazenauer Zita a Hopp Múzeum varázslatos kertjével ismertette meg a gyerekeket, valamint finom keleti teákat, bambuszrügyet kóstoltatott velünk, és még wagashit is készítettünk az irányításával.

A tábor alapprogramját Milák Melinda színész-drámatanárral bonyolítottuk le; a másik táborhoz hasonlóan egymást váltották a drámajáték-foglalkozások a képzőművészeti jellegű alkotói feladatokkal. Ebbe a táborba is nagyrészt általános iskola alsó tagozatos korú gyerekek jelentkeztek. A drámajáték- és kézműves foglalkozások csúcspontjának tekinthető "A bambuszgyermek" című japán népmese feldolgozása. Zita bambuszszárakat vágott le a gyerkőcöknek, akik már a kertben összeállították a bambuszgyermek térbeli otthonát. Melivel egy elgondolkodtató drámaórán dolgozták fel ezt a mesét.

Míg az előző idei nyári táborban könnyen ment a gyerekek feloldódása, addig ebben a táborban sokkal nehezebb dolgunk volt ilyen téren, de annál jobban sikerült a tábor ünnepélyes zárása. A gyerekek kiállították az alkotásaikat, és egy mini műsorral is sikerült meglepni a szülőket.

Sikeresnek mondható ez az új tábori kísérlet. Ezúton is hálás köszönet a kollégáknak a zökkenőmentes együttműködésért és a színes programokért! Remélem, jövő nyáron folytatjuk!

Szülői visszajelzés:

„Kedves Kati!

A kislányom pénteken hazaúton azt mondta: sajnálja, hogy vége van a tábornak, szívesen menne még… Szerintem ez a legnagyobb dicséret. Szuper, hogy össze tudod kapcsolni a színvonalat és az örömszerzést a gyerekeknek, kivételes kincs ez. Hálásak vagyunk neked és a kollégáidnak, nagyon köszönjük!”