Nyári tábor – Utazz velünk az ősi Indiába! | BESZÁMOLÓ
web_stories Galéria megnyitása (5 kép)

Nyári tábor – Utazz velünk az ősi Indiába! | BESZÁMOLÓ

Már harmadik alkalommal szerveztünk olyan nyári tábort, amely a Múzeum aktuális kiállításához kapcsolódik. Az idén az ősi India, Gandhára földje köré épült az egyhetes programsorozat. A résztvevő gyerekek zömmel az általános iskolai alsó tagozatos korosztályból kerültek ki. Hétfőtől péntekig egymást váltották a drámajátékos és kézműves foglalkozások. A drámajátékos szekciót Patonay Anita színész-drámatanár vezette, a képzőművészeti jellegű alkotói feladatokat pedig Szeivolt Katalin festőművész-múzeumpedagógus. A tábor témájának feldolgozásában alapkoncepció volt, hogy egy nagyobb indiai családdá alakultunk, amelyben mindenki megtalálta a helyét és szerepét.

Az "indiai családunknak" fergeteges kalandjai voltak: meglátogattuk az indiai népmeséből ismert aludni nem tudó királyt. Képzeletben vonaton utaztunk, ahol démonokkal kellett megküzdenünk, s belekerültünk egy keleti bazár forgatagába is... A királyt ünnepi díszben látogattuk meg, a ruháinkat mi magunk festettük és szabtuk. Hozzá kiegészítőként elefántos legyezőt és a "kétszer születettek" zsinórját készítettük el. Festettünk és varrtunk is: életút-gyöngysort applikáltunk filcanyagra.

Külsős programként a Fővárosi Állatkertben egy elefánttréninget nézhettünk meg, mivel az elefánt jelentős szimbolikus állat az indiai kultúrában. Az ebédünket az Andrássy 100 Önkiszolgáló Étteremben fogyasztottuk el, az ebédhez még járt egy üdítő is az étteremvezető, Ádám jóvoltából.

A tábort ünnepélyesen zártuk a kiállítótérben, ahol a gyerekek műveiket 'random' kitették közszemlére. A szülőket vidáman informáltuk a heti történésekről.

Jövőre folytatjuk a következő kiállításban!

Szülői visszajelzés:

„Kedves Kati!

Idén ismét hatalmas élmény volt A.-nak a Hopp tábor! Sokat tanult, kézműveskedett és »családias« környezetben nagyon jól érezte magát. A drámajátéknak köszönhetően a nála (sokkal) félénkebb gyerekek is meg tudtak nyílni, és részt venni a kalandokban. Szabadon, de biztonságos keretek között tanulhattak és játszhattak a gyerekek, és kibontakoztathatták a kreativitásukat. A pénteki bemutatón a szülők is láthatták, hogy milyen okosan és magabiztosan mesélnek a gyerekeik a táborban történtekről, és megcsodálhatták az igényesen elkészített és installált műveket.

Remélem, hogy jövőre is lesz tábor, A. mindenképpen ott lesz!”