Kőrösi Csoma Sándor szobrának avató ünnepsége

„Kőrösi Csoma Sándor egyike azon személyiségeknek a magyar kultúra történetében, akiknek tevékenységét – látszólag – mindenkor osztatlan elismerés övezte. A 19. század második felétől kialakult kultusza egyszerre jeleníti meg a függetlenségéért küzdő magyarság keleti eredetét kutató törekvéseket és a magányos, nemzetétől messzire szakadt, a tibetológia tudományát megalapító, nélkülöző tudós heroikus alakját.”
(Kelényi Béla)

Csorba Géza (1892-1974) szobrászművész Kőrösi Csoma Sándort ábrázoló, „Az örök vándor” címet viselő szobra a Ráth György-villa kertjéből a tavalyi évben átvétel útján megérkezett a Hopp Múzeumba. Restaurálást követően itt, a Hopp-villa kertjében kerül végleges helyére, a nagy hársfa alatt, arccal Kelet felé fordulva.
Ebből az alkalomból rendezett szoboravató ünnepségre invitálunk minden kedves érdeklődőt.

Az ünnepséget Stanzin Namgail zanglai herceg, tibeti mantra recitálása nyitja meg.
Ezt követően az egybegyűlteket köszönti és beszédet mond Dr. Fajcsák Györgyi, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum igazgatója.
A szoboravató után Irimiás Balázs, a Csoma Szobája Alapítvány elnöke tart vetített képes előadást a múzeum kiállítóterében az alapítvány tevékenységéről, célkitűzéseiről, jelenleg futó, illetve eddig véghez vitt projektjeiről.

Részvételi szándékukat, kérjük, jelezzék a hopprogram@hoppmuseum.hu e-mail címen.