Egy kiállítás a restaurátor szemével

Füzes Andrea, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum textilrestaurátora szubjektív "műtárgyválogatása" mentén navigálja a látogatókat a Jurták és kolostorok. Mongol művészet a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum gyűjteményében c. kiállításban. A séta során bepillantást kaphatunk abba a kevesek által ismert, hosszan, olykor évekig tartó munkafolyamatba, amely minden egyes kiállítást megelőz. Arra is kitér a vezetés, hogy mit jelent a műtárgyközpontú szemléletmód és egy kiállításba kihelyezve milyen szempontrendszer mentén kell kialakítani a megfelelő környezetet, hogy a tárgyakat az utánunk jövő generációk is megcsodálhassák. A programon a kiállításra érvényes belépőjegy birtokában lehet részt venni.