Az ulánbátori Csemege bolt

A 70-es és 80-as években fiatal magyar kutatók, mérnökök, munkások egész hada fordult meg Mongóliában. Többségük életre szóló élményekkel tért haza a távoli országból. Milyen volt a 40 évvel ezelőtti Mongólia? Milyenek voltak a körülmények, a kulturális távolság, a nyelvi nehézségek, a barátságok? És milyen az, amikor valaki a szívében kicsit mongol lesz? A szombati beszélgetés keretében ezekre a kérdésekre keressük közösen a választ olyan emberekkel, akik ifjúságuk meghatározó éveit a 80-as évek Mongóliájában töltötték. A beszélgetést Füredi Zoltán mongolista moderálja.
Szeretettel hívunk és várunk mindenkit erre a különleges hangulatú, nosztalgiázós, szép emlékek felidézésével töltött délutáni beszélgetésre a Hopp Múzeum kertjébe. Jelenleg Magyarországon élő mongolok és korábban Mongóliában élő magyarok egyaránt képviseltetik magukat.