Tárlatvezetés a Jurták és kolostorok kiállításban

A Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum a mongol tárgykultúra kiváló hazai kutatói előtt tisztelegve a Hopp Múzeum megnyitása óta először dedikál önálló kiállítást a Mongol Gyűjteménynek és rendez átfogó, a mongol művészetet és műveltséget bemutató kiállítást, amely valamennyi magyar közgyűjtemény mongol anyagát feltérképezve kíván áttekintést adni a mongol művészet magyarországi tárgyanyagáról.
Az összegző jellegű tárlat a magyar mongolisztikai kutatások szellemi-, illetve anyagi örökségének minél teljesebb megjelentetésére vállalkozik, a kezdetekről, azaz Budenz József első, magyarul megjelent mongolisztikai témájú könyvétől (1888), az első magyar Mongóliában járt kutató, Szentkatolnai Bálint Gábor nyelvészeti munkásságán át egészen napjainkig. A nomád életmódot, a mongol hagyományos műveltséget egy mongol jurta enteriőrjét idéző, bejárható installáció formájában ismerheti meg a látogató a hétköznapi élet tárgyai és berendezései – étkészletek, viseletek, ékszerek, játékok, hangszerek – segítségével. A nomád mongol nép hitvilágát, eredeti vallását, a sámánizmust a mongol sámánviselet, sámán szertartás kellékeiként szolgáló tárgyak jelenítik meg.
Köszönettel vesszük, ha részvételi szándékukat előre jelzik a hopprogram@hoppmuseum.hu e-mail címen.
A programon a kiállításra érvényes belépőjegy birtokában lehet részt venni.

JEGYVÁSÁRLÁS