Indonéz árnybábjáték workshop Ki Purbo Asmoro jávai bábmesterrel

A Dalangok a Wajang apjai, az ő akaratuk folytán élnek a bábok, az ő akaratuktól függ a bábok egyéni léte.” (Zboray Ernő)

Különleges program! Egyszeri alkalom! Budapesten csak a Hopp Múzeumban!

Abban a szerencsében van részünk, hogy zsúfolt európai körútján az indonéz árnybábjáték egyik legismertebb mestere, Ki Purbo Asmoro a Hopp Múzeum kertjében megpihenve különleges workshopot tart az érdeklődőknek. A magyar tolmácsolással közvetített beavató előadást követően a résztvevők kiscsoportokba tömörülve maguk is kézbe vehetik majd ezeket a festett bőrből készült autentikus wayang kulit bábokat és kipróbálhatják magukat ebben a sajátos művészeti ágban, mely hajdanán jávai bölcsőjéből indult világhódító útjára.

A programra mind a bábos szakma képviselőit, mind a szélesebb közönséget szeretettel várjuk!

A helyek száma korlátozott.

A programon való részvétel feltétele az online, előre megváltott programjegy. (Kedvezmények ez alkalommal nem érvényesíthetők.)

JEGYVÁSÁRLÁS

Akik pedig szívesen megismerkednének a wayang előadások különleges élményével, azoknak figyelmébe ajánljuk a pécsi Karakulit fesztivált, ahol Ki Purbo Asmoro és az indonéz zenészek mellett magyar tagokból álló Surya Kencana A gamelán együttes kíséretében vesz részt.