Múltidéző vendégség | Centenáriumi program a Hopp-villa kertjében

A Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum az idei évben ismét centenáriumot ünnepel.  1923-ban, Felvinczi Takács Zoltán, első múzeumigazgatónk munkájának eredményeként nyitotta meg kapuit a múzeum az első kiállítással.  Az ünnepi hangulatot tovább emeli, hogy múzeumalapítónk, Hopp Ferenc születésének a 190. évfordulója is az idei évre esik.

Felvinczi Takács Zoltán mindkét leánya, Alice és Marianne is zenész volt. Előbbi hegedű- utóbbi gordonkaművész. Marianne ezen túl a Hopp Múzeum Adattárának is munkatársa volt 1983 és 1998 között.

A jeles évforduló alkalmából egy kellemes hangulatú, egész napos kerti programmal emlékezünk a múzeum történetében oly fontos, kiváló emberekre.

Időpont: 2023. május 14., vasárnap, 11:00 – 18:00

Helyszín: Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum (1062 Budapest, Andrássy út 103.)

PROGRAM

11:00 – 12:30: Házimuzsika jellegű kerti emlékhangverseny Felvinczi Takács Marianne és Alice egykori tanítványai (Gryllus Vilmos, Perényi Eszter, Radványi Balázs, Asbót Richárd, Tamás Ferenc, Karlócai Kristóf), valamint az ő növendékeik közreműködésével, a közelebbi és távolabbi leszármazottak, rokonság részvételével

Az emlékezés egy, a kettős évfordulóhoz kapcsolódó facsemete ültetésével zárul – hasonlóan a 2019-es évhez, amikor a múzeum megalapításának centenáriuma alkalmából a vácrátóti Nemzeti Botanikus Kert jóvoltából kínai lakkfa csemetével gazdagodott a Hopp-kert különleges növényeinek gyűjteménye.

14:00 – 15:00: A Hopp Múzeum kertjéről szóló, frissen megjelent kötet bemutatója

11:00 – 18:00: Jótékonysági kokeshi baba vásár (a rendezvény teljes időtartama alatt)

Tóth-Vásárhelyi Réka iparművész több száz darabos, egyedi, japán, antik kokeshi gyűjteményéből válogathatnak és vásárolhatnak az érdeklődők. Az eladásból befolyt teljes összeget facsemeték telepítésére és erdősítésre ajánlja fel a művésznő.

A kerti programokon való részvétel ingyenes.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!