HOPP KERT SHOW - Térspecifikus improvizációk | 8.BODY.RADICAL Nemzetközi Előadóművészeti Biennálé

A 2009-ben Butoh Fesztiválként indult program ma a régió legjelentősebb, az ázsiai kortárs non-verbális előadóművészeteket bemutató, a két kontinens közötti művészeti együttműködéseknek teret adó programmá nőtte ki magát.

A kezdetben a butoh (japán avantgárd) előadásokra fókuszáló fesztiválprogramban, évről-évre fokozatosan megjelentek a műfaj szoros határai közé nem sorolható, de a butoh filozófiáját tükröző előadások, kortárs tánc produkciók és performansz akciók is, ezért lett a biennalé neve BODY.RADICAL.
Idén Budapest, Pécs, Ceglédbercel és Siófok ad otthont hat helyszínen a biennále eseményeinek.

2023-ban a magyar művészek mellett japán, koreai, vietnámi és holland vendégművészekkel találkozhatnak az érdeklődők.

A fesztivál szervezője az Érintéspont Művészeti Alapítvány.
A nyitóprogram fellépői:
YANG Byeong Hyeon (KR) - tánc
SUZUKI Yukio (J) - tánc
TÓTH Laura (H) - tánc
UHERKOVICH Gál Győző (H) – zene

A fellépő művészekről részletes információ a fesztivál honlapján található.

Az előadást a Hopp Múzeum aktuális kiállítására érvényes aznapi belépőjegy birtokában lehet megtekinteni.
A jegy online, elővételben, de a program napján a Hopp Múzeum pénztárában egyaránt megváltható.

Támogatók:
Érintéspont Művészeti Alapítvány, EU-Japan Fest, Japán Alapítvány, Koreai Kulturális Központ, Emberi Erőforrások Minisztériuma