Két nemzetközi diák gyakornokoskodott a nyár folyamán a Hopp Múzeumban
web_stories Galéria megnyitása (6 kép)

Két nemzetközi diák gyakornokoskodott a nyár folyamán a Hopp Múzeumban

Çağla Aydın történész hallgató (Boğaziçi Üniversitesi, Isztambul) a Könyvtár részére elvégezte a Belleten nevű török nyelvű folyóirat példányainak a Huntéka könyvtári integrált rendszerben való rögzítését (152 rekord), a folyóirat új helyrajzi elhelyezését, a folyóirattal kapcsolatos digitális adminisztrációt valamint a hiányzó számoknak a kiadótól való bekérését. A Mongol Gyűjteményben zajló munkákba is bekapcsolódott: a TMS múzeumi adatbázis programban 350 kép átnevezését végezte el. A Zichy Gyűjtemény rendszerezését célzó gyűjteményi munkálatokban is részt vett, valamint bizonyos szeldzsuk-török és ottomán tárgyak beazonosítási segédletként szolgáló szövegeit vizsgálta meg. Ezen túl az Adattár számára 1014 tételnyi fotót csatolt a TMS adatbázisban szereplő adattári adatlapokhoz.

Felicia Henn Chiang 江嘉婷 (Tainan National University of the Arts, Taiwan) dr. Ferenczy Mária és dr. Csongor Barnabás sinológus professzoroknak a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum Könyvtárának adományozandó kínai nyelvű szakkönyveit azonosította, elvégezte tartalmi besorolásukat és a könyvek adatait táblázatban rögzítette (866 könyv).