Miniszteri elismerés Mongóliából
web_stories Galéria megnyitása (6 kép)

Miniszteri elismerés Mongóliából

2022. október 19-én a nemzetközi konferencia résztvevőinek látogatása során a Mongol Köztársaság Magyarországi Nagykövetsége képviseletében Unurmunkh Ulziidavaa tanácsosasszony elismerő oklevelet nyújtott át a Hopp Múzeum igazgatója, dr. Fajcsák Györgyi, és munkatársai, köztük Windhoffer Tímea, a Mongol Gyűjtemény és a kiállítás kurátora részére, Enkh-Amgalan Luvsantseren, Mongólia Oktatásügyi és Tudományos minisztere, a Mongolisztika Nemzeti Tanácsának elnöke nevében. Az oklevéllel a miniszter köszönetét fejezi ki a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum munkatársainak, hogy jelen kiállításukkal, a hozzá kapcsolódóan megjelent kötettel és a kísérőprogramokkal – melyek között kiemelte a Múzeumok Éjszakáján elhangzott előadásokat – jelentősen hozzájárultak a mongol kultúra, valamint szellemi és kulturális örökség minél szélesebb körben való megismertetéséhez.
A Hopp Múzeum munkatársai örömmel fogadták munkájuk elismerését és az oklevelet a Hopp Múzeum könyvtárában a Horváth Tibor Olvasóteremben fogják méltóképpen elhelyezni.