Schwaiger Imre műgyűjtő és tárgyai nyomában

A Buddhák földje | GANDHÁRA. A Hopp Ferenc Múzeum indogörög szobrai című kiállítás a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum gyűjteményében őrzött 81 darab, himalájai szürkepalából és stukkóból készült szobrászati alkotást mutatja be művészettörténeti, történelmi, valamint gyűjtéstörténeti szempontból is kontextusba elhelyezve. A gandhárai anyag szinte teljes egészében Schwaiger Imrének (1868–1940) köszönhető. A múzeum második alapítójaként emlegetett, magyar származású, Delhiben és Londonban élt műkereskedő számos kiemelkedő kvalitású műtárgyat adományozott a múzeum számára. A kiállítás utolsó terme az ő tevékenységének, az általa gyűjtött további tárgyaknak van dedikálva. Az ő személye és az általa adományozott műtárgyak kalandos története lesz a Műtárgyak Éjszakája Fesztivál programjaként meghirdetett tárlatvezetés középpontjában.

A vezetést Végh József, a Himalájai Gyűjtemény kurátora, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum Könyvtárának munkatársa tartja.

Max. létszám: 25 fő

FIGYELEM!

A programra kizárólag a Műtárgya Éjszakája honlapján lehet jegyet vásárolni.

A program regisztrációköteles, szintén a Műtárgyak Éjszakája honlapján keresztül szükséges regisztrálni.