ALKOSSUNK TEÁT! | Tematikus tea-nap

„A csontszínű porcelánedényben aranyló folyékony borostyán harmóniájában Konfuciusz édes derűjét, Lao-ce pikáns ízét, és Sákjamuni éteri aromáját egyaránt meglelheti a beavatott. Aki képtelen felismerni magában a nagy dolgok kicsiny voltát, hajlamos átsiklani a másokban rejtező kicsiny dolgok nagyszerűsége felett.”

(Részlet Okakura Kakuzo: The Book of Tea c. könyvéből)

A Tea világnapja alkalmából (május 21.) egy egész napot szentelünk a teának és a hozzá kapcsolódó ázsiai hagyományoknak. A Hopp Múzeum Ázsia egészét lefedő gyűjtőkörrel bíró intézmény, ezért mind a japán, mind a kínai, az indiai és a délkelet-ázsiai teakülönlegességek egyaránt helyet kapnak a tematikus napon. Programunkra sok szeretettel várunk minden tea-rajongót, de azokat is, akik csak első benyomásokat akarnak szerezni a teázás hagyományairól. A rendezvény családok számára is ideális program, délelőtt és délután is készültünk kifejezetten gyerekek számára érdekes, interaktív workshopokkal.

A teákkal való ismerkedésben a Hopp-kertbe kitelepült teázók, egyesületek, kulturális intézetek lesznek segítségünkre:

MOST
1000TEA
Urasenke Tankokai Hungary Association
Yunus Emre Török Kulturális Intézet

Programok a kerti színpadon:

10:30 – 11:00: Ünnepélyes megnyitó. Beszédet mondanak:

• Őexcellenciája ONO Hikariko, Japán magyarországi nagykövete
  • Dr. Fajcsák Györgyi, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum igazgatója
  • Rajzó-Kontor Kornélia, az Urasenke teamester, Urasenke Tankokai Hungary Association elnöke

11:00 – 11:45: Teaszertartás bemutató a kerti színpadon – Urasenke Tankokai Hungary Association

11:45 – 12:30: Sakuhachi bemutató dr. Kenéz Lászlóval (Tan Kapuja Buddhista Főiskola, Zen Akadémia)

12:30 – 13:00: Készíts egy csésze matcha teát anyának és apának! – Gyereknapi workshop

12:30 – 13:00: Bepillantás a török teázási szokásokba és hagyományokba

13:00 – 13:40: Vezetés a Tea útja kiállításban Bagi Judit kurátorral

14:00 – 14:40: Egy kis teatörténet és Chado alapismeretek. Tóth Mariann előadása

15:00 – 15:30: Varga Marianna előadása a Kaméliakert projektről és teacserje nevelésről

15:00 – 16:00: Gyermeknap alkalmából Szeivolt Katalin múzeumpedagógus interaktív tárlatvezetést tart a Buddhák földje | GANDHÁRA. A Hopp Ferenc Múzeum indogörög szobrai c. kiállításban sok izgalmas indiai ihletésű múzeumpedagógiai tárgy kíséretében, majd egy kis közös játékra és alkotásra is várja a résztvevő szülőket és gyerekeket.

15:30 – 16:15: Teaszertartás bemutató a kerti színpadon – Urasenke Tankokai Hungary Association

16:30 – 17:15: „A képzelet tere” – Teakertek teaszobák | Vezetett séta a Tea útján a Hopp-kertben Gódorné Hazenauer Zitával

Folyamatosan elérhető programok:

• Múzeumpedagógiai kreatív workshopok felnőttek és gyerekek számára egyaránt
  • Várhelyi Judit és John McDonald ikebana művészek közösen alkotnak egy monumentális és több kisebb ikebana installációt a Hopp-kert különböző pontjain

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!

A programon programjegy megváltásával lehet részt venni, amely a program napján a kiállítás megtekintésére is jogosít.
Programjegy ára (egységesen): 2500 Ft
Kedvezmények ezúttal nem érvényesíthetők.
0-6 éves korú gyerekek számára ingyenes a belépés.
Jegyek a program napján, a múzeum jegypénztárában válthatók

Facebook esemény linkje